۰
توسن الکتریک نمایندگی فروش آیفون تصویری تکنما

آیفون تصویری چیست؟

آیفون تصویری یکی از وسیله های امنیتی و سیستم ارتباطی و حفاظتی در ساختمان که دارای محبوبیت بالایی است می باشد، که توانسته از پس بیشترین وظایف نگهبان بر بیاید. آیفون تصویری تکنما با توجه به دارا بودن سیستم ارتباطی می تواند علاوه بر انتقال صوت، تصویر را به صورت سیاه و سفید و یا رنگی انتقال دهد که این باعث افزایش امنیت می شود. با توجه به امنیت این سیستم شاید هنوز هم منازل قدیمی باشند که از آیفون صوتی استفاده کنند که فقط امکان ارتباط به صورت صوتی است و می تواند فرد فقط درب را باز کند.

آیفون های تصویری

آیفون های تصویری سیستم های داخلی هستند که برای برقراری تماس از ورودی ساختمان استفاده می شوند تا بدون بازدید از تعامل بدنی با بازدید کنندگان ارتباط برقرار کنند و فقط در صورت تمایل با آنها وارد تعامل شوید.

آیفون های تصویری علاوه بر اینکه امنیت خانه را افزایش می دهند ، هنگامی که با سیستم اتوماسیون خانگی ادغام می شوند از راحتی وکارایی بالایی نیز برخوردار هستند. اگر تلفن های درب تصویری دارای کنترل از راه دور باشند ، شما می توانید حرکت های انجام شده را به راحت  پیگیری کنید.

این محصولات معمولاً با سیستم های کنترل دسترسی ( Access Control Systems )  تلفیق می شود. این امر برای دسترسی به برخی کاربران مجاز با کمک کارت ها ، حسگرهای اثر انگشت ، صفحه کلید شماره پین ​​و بلوتوث است. این نوع از آیفون ها باید به اندازه کافی بالقوه باشند تا بتوانند با همه سیستم ها از جمله - سیستم های کنترل دسترسی ، سیستم های اتوماسیون خانگی ، سیستم های هشدار و غیره - ادغام شوند و ارتباط لازم را برقرار کنند.

آیفون های تصویری از عناصر خارجی و داخلی تشکیل شده اند. پنل بیرونی در کنار ورودی  درب متشکل از میکروفون ، بلندگو ، دوربین برای نمایش تصاویر و دکمه های فشار برای تماس نصب شده است. پنل داخلی کاربران را قادر می سازد بازدید کننده را ببینند ، بدون هیچ گونه تعامل بدنی با آنها صحبت کنند و در صورت تمایل اجازه ورود به آنها را می دهند. این شامل یک مانیتور نمایشگر ، میکروفون ، گوشی و دکمه های فشار برای دسترسی به ورودی در صورت لزوم است.

تفاوت بین آیفون تصویری و صوتی

 • منبع اصلی تأمین برق

منبع برق برای آیفون‌های صوتی دستگاه ترانس و برای آیفون‌های تصویری برد تغذیه می‌باشد.

 • نحوه تولید هشدار زنگ آیفون

در آیفون‌های صوتی هشدار زنگ در پنل تولید شده، سپس از طریق سیم به گوشی هدایت می‌شود.

ما در آیفون‌های تصویری، پنل یک فرمان برای مانیتور ارسال می‌کند سپس مانیتور صدای زنگ را تولید و پخش می‌نماید.

 • کارکرد سیم‌ها

در آیفون‌های صوتی هر سیم (به غیر از سیم منفی) به صورت مجزا عمل می‌کند. در صورت قطع شدن هر سیم، فقط عملکرد مربوط به همان سیم دچار اختلال می‌شود.

در آیفون‌های تصویری اگر یک سیم قطع شود بسیاری از عملکرد‌های آیفون مختل خواهند شد.

 • ولتاژ مصرفی

آیفون تصویری برای کار کردن به برق ۲۲۰ ولت نیاز دارد. اما هیچ‌کدام از انواع آیفون‌های صوتی به این میزان از ولتاژ نیازی ندارند.

آیفون های تصویری هوشمند و پیشرفته بجز نمایش تصویر، دارای امکاناتی همچون:

 • حافظه برای ضبط فیلم و عکس
 • مدیریت از راه دور از طریق اتصال به گوشی همراه و مانیتور
 • برقراری ارتباط با دیگر واحدها
 • استفاده از منشی تلفنی
 • اتصال به خط تلفن
 • و...

همانطور که گفته شد آیفون تصویری، تصاویر را به صورت سیاه و سفید و رنگی نمایش می دهند که هر کدام به مدل های مختلف به به شکل ظاهری و اندازه صفحه با یکدیگر متفاوت هستند.

اجزای اصلی تشکیل دهنده آیفون تصویری تکنما

تمامی آیفون های تصویری دارای اجزای زیرمی باشد:

 • صفحه کلید یا همان پنل ورودی
 • کابل مخصوص ارتباط های آیفون
 • دوربین
 • دستگاه تغذیه
 • کنترل مرکزی
 • قفل بازکن
 • گوشی و صفحه نمایش

آیفون تصویر به دو دسته تقسیم می شود:

 1. آیفون تصویری آنالوگ
 2. آیفون تصویری دیجیتال

آیفون تصویری آنالوگ

این مدل آیفون ها بیشترین طرفدار را دارند زیرا بسیاری از آپارتمان های از این مدل آیفون تصویری استفاده می کنند.

این آیفون تصویری در پنلی که بیرون ساختمان است به اجزای هر طبقه و یا هر واحد یک دکمه بارگذاری شده است. نفراتی که مراجعه می کنند دکمه ی هر واحد را که فشار دهند ارتباط با آن واحد برقار می شود و فرد داخل منزل می تواند از داخل نمایشگر صدای و تصویر فرد مراجعه کننده را ببیند.

توجه داشته باشید که این آیفون ها برای ساختمان های کمتر از 30 واحد بسیار مناسب محسوب می شود. در صورت استفاده از این آیفون تصویری در آپارتمان های بالای 30 واحد مشکلاتی زیر به وجود خواهد آمد:

 1. بهم ریختگی در زنگ واحد ها
 2. زنگ نخوردن یک واحد
 3. تداخل در تصاویر
 4. احتمالا زنگ زدن اشتباهی برای فرد مراجعه کننده وجود دارد.

آیفون تصویری دیجیتال

این آیفون هم مانند آیفون آنالوگ دارای پنل در قسمت بیرونی ساختمان است با این تفاوت که داخل پنل آیفون آنالوگ به ازای هر واحد یک دکمه وجود دارد ولی در آیفون تصویری دیجیتال 9 دکمه که از عدد صفر تا عدد نه می باشد که هر واحد دارای یک کد اختصاصی می باشد.

فرد مراجعه کننده باید کد واحد مورد نظر را وارد کند تا تصویر و صدا به همان واحد ارسال شود.

نکات مهم در خرید آیفون

در خرید آیفون تصویری باید به نکات زیر توجه کرد:

 1. سلیقه فرد
 2. بودجه در نظر گرفته شده
 3. مقاوم بودن در مقابل نفوذ آب
 4. مقاوم بودن در مقابل گرد و غبار
 5. مقاوم بودن در مقابل نور خورشید

فروشگاه توسن الکتریک

فروشگاه توسن الکتریک یکی از معتبرترین فروشگاه های فروش لوازم و تجهیزات برقی در اسلام شهر است که دارای سابقه ی 30 ساله می باشد. توسن الکتریک دارای بسیاری از نمایندگان در زمینه ی تجهیزات و لوازم برقی می باشد. این فروشگاه در حال حاضر یکی از بزرگترین فروشگاه های اسلامشهر به شمار می رود. توسن الکتریک به صورت حضوری و غیر حضوری محصولات خود را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع محصولات از طریق شماره تماس ۰۲۱۵۶۱۲۵۷۰۳ با ما در ارتباط باشید.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.