۰
محافظ برق چیست ؟

محافظ برق امگا

حفاظت از قدرت یا همان محافظ برق چیست؟

محافظ برق دستگاهی است که در مسیر ورودی برق قرار می گیرد و در صورتی که مقدار ولتاژ یا آمپر یا توان مصرفی (مانند : اشکال برق رسانی در اداره برق یا نیروگاه یا خطوط انتقال ، رعد و برق و حوادث طبیعی ، مصرف برق بیش از حد مصرف کننده و…) خارج از محدوده استاندارد گردد ، مسیر ورود برق را قطع می نماید و پس از طی زمانی مشخص در صورت ایجاد شرایط استاندارد ، مجدد مسیر ورود جریان را به تجهیزات الکتریکی ، وصل می نماید تا از آسیب به دستگاه مورد نظر جلوگیری شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به یکسری از سوالات پر کاربرد در این خصوص پاسخ داده شود.

نیاز به حفاظت از سیستم قدرت چیست؟

هدف اصلی استفاده از حفاظت سیستم قدرت جدا کردن قسمت معیوب از سیستم برای کارکرد بقیه قسمت بدون ایجاد مزاحمت است. علاوه بر این ، برای حفاظت از سیستم قدرت و جلوگیری از جریان خطا استفاده می شود.

وسایل محافظ چیست؟

در اینجا برخی از تجهیزات محافظتی مدار وجود دارد.

 • فیوز
 • قطع کننده مدار   
 • واریستور اکسید فلز
 • حدود کردن جریان فعلی
 • لوله تخلیه گاز

محافي برق امگا

 

 محدوده کارکرد ولتاژ و آمپر و همچنین زمان مورد نیاز برای عبور مجدد جریان الکتریکی ، بستگی به وسیله‌ی الکتریکی ما دارد ، زیرا مقدار مصرف و حساسیت هر وسیله‌ی الکتریکی متفاوت است. به طور مثال مقدار توان مصرفی یک دستگاه پکیج با یک ماشین لباسشویی یا جارو برقی یا کولر گازی  یا … متفاوت است.

 

آیا تلویزیون باید به محافظ برق امگا متصل شود؟

آیا رایانه شخصی ، تلویزیونی یا سایر لوازم الکترونیکی گران قیمت خود را مستقیماً به پریز برق متصل می کنید؟

شما نباید به هیچ عنوان این کار را انجام دهید. شما باید وسایل خود را به یک محافظ برق امگا متصل کنید.

 

تفاوت بین محافظ برق و محافظ ولتاژ چیست؟

تفاوت بین محافظ برق و محافظ ولتاژ در این است که محافظ برق فضای خروجی بیشتری را ایجاد می کند در حالی که محافظ ولتاژ در برابر افزایش احتمالی ولتاژ که می تواند به الکترونیک ، لوازم خانگی یا تجهیزات شما آسیب برساند دفاع می کند.

چه چیزی را می توانید در محافظ برق قرار دهید؟

چند موردی که هرگز نباید به برق مستقیم متصل شوند

 1. یخچال و فریزر
 2. مایکروویو
 3. قهوه ساز
 4. توستر
 5. اجاق های آهسته و اجاق های داغ
 6. لوازم مراقبت از مو
 7. بخاری و تهویه مطبوع قابل حمل
 8. پمپ های مخزن

 

آیا باید محافظ برق امگا خود را خاموش کنم؟

اگر تمام محصولات خود را به برق متصل کنید و هنگامی که از این موارد استفاده نمی کنید ، محافظ برق را از صفحه پریز خارج کنید ، اگر واقعا آنها واقعاً خاموش هستند. محصولات خود را از برق جدا کنید. روش مطمئن دیگر برای کاهش بار در حالت آماده به کار این است که فقط محصولات خود را از برق بکشید.

 

آیا خاموش کردن محافظ برق باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود؟

محافظ های برقی سنتی دستگاه های مختلفی را در خود جای داده و فقط از یک پریز استفاده می کنند ، اما به یاد داشته باشید اگر دستگاه ها به برق وصل شوند ، آنها همچنان به مصرف انرژی ادامه می دهند. محافظ های برق هوشمند در واقع می توانند برق را قطع کرده و در مصرف انرژی صرفه جویی کنند زیرا قادر به تشخیص زمان قرارگیری دستگاه در حالت آماده به کار هستند.

آیا اشتباه است هر شب تلویزیون خود را از برق بکشید یا از سیم را از محافظ خارج کنیم؟

این امر کمی امن تر است. در واقع شبانه تلویزیون را از برق وصل کنید ایمن تر است ، اما نمی توان گفت که روشن و خاموش گذاشتن تلویزیون در حالت آماده به کار ایمن است. ... خود تلویزیون فیوز داخل فیوز نیز دارد که قبل از اینکه به تلویزیون آسیب برساند و ناامن شود ، ابتدا خراب شده است.

برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع محصولات الکتریکی از طریق شماره تماس ۰۲۱۵۶۱۲۵۷۰۳ با ما در ارتباط باشید.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.