۰
لامپ های سولاریس و گلاریس

با هزینه کمتر خانه خود را با استفاده از همان مقدار نور روشن کنید. یک خانوار متوسط ​​حدود 5٪ از بودجه انرژی خود را به روشنایی اختصاص می دهد. تغییر به روشنایی با صرفه جویی در مصرف انرژی یکی از سریع ترین راه ها برای کاهش هزینه های انرژی است. با جایگزینی پنج چراغ روشنایی یا لامپ خانه ای که بیشتر از همه استفاده می کنید با مدل هایی که ENERGY STAR کسب کرده اند . استانداردهای جدید روشنایی از سال 2012 به اجرا درآمد و گزینه های صرفه جویی در هزینه مانند لامپ های رشته ای هالوژن ، CFL و لامپ های LED امروز در دسترس هستند. برای محصولات با کیفیت بالا و بیشترین صرفه جویی در مصرف انرژی ، لامپ هایی را انتخاب کنید که ENERGY STAR را به دست آورده اند.

تفاوت لامپ های مدرن و قدیمی در چیست؟

لامپ های رشته ای سنتی از انرژی زیادی برای تولید نور استفاده می کنند و امروزه دیگر تولید نمی شوند.

90% انرژی لامپ ها در گذشته باگرما هدر میرفتند. توجه داشته باشید که این انرژی از دست رفته پولی است که ما دور می اندازیم

لامپ های جدید با صرفه جویی در انرژی ، گزینه های رنگ و سطح نوری را که انتظار دارید را فراهم می کنند. چراغ های جدید نیز بسیار کارآمدتر هستند - بنابراین در هزینه شما صرفه جویی می کنند.

لامپ

گزینه های روشنایی من چیست؟

شما در نورپردازی کم مصرف گزینه های زیادی دارید. مشهورترین لامپ های موجود لامپ های رشته ای هالوژن ، لامپهای کم فشار فلورسنت (CFL) و دیودهای ساطع کننده نور (LED) هستند. اگرچه قیمت آنها در ابتدا بیشتر از لامپ های رشته ای سنتی است ، اما در طول زندگی خود در هزینه شما صرفه جویی می کنند ، زیرا انرژی کمتری مصرف می کنند. این موارد را می توانید در اکثر فروشگاه های لوازم خانگی و الکتریکی پیدا کنید.

کنترل هایی مانند تایمر و سلول های نوری با خاموش کردن چراغ ها در صورت عدم استفاده ، در مصرف برق صرفه جویی می کنند. اطمینان حاصل کنید که محصولاتی را انتخاب کنید که با لامپ های کم مصرف که می خواهید استفاده کنید سازگار باشد.

اگر روشنایی در فضای باز دارید که مدت طولانی روشن است ، استفاده از CFL یا LED در این وسایل باعث صرفه جویی در انرژی زیادی می شود. بیشتر CFL های مارپیچی برهنه را می توان در وسایل محصور استفاده کرد که از آنها در برابر آب و هوا محافظت می کند. CFL و LED به عنوان چراغ سیل در دسترس هستند. این مدل ها برای مقاومت در برابر باران و برف آزمایش شده اند تا بتوانند از آنها در وسایل در معرض استفاده شوند. همچنین به دنبال وسایل واجد شرایط ENERGY STAR باشید که برای استفاده در فضای باز طراحی شده اند و دارای ویژگی هایی مانند سنسورهای خاموش شدن خودکار و روشنایی روز هستند.

 در تخفیف های هیجان انگیز لامپ های سولاریس و گلاریس با کمترین هزینه خانه خود را چراغانی کنید. 

رشته های هالوژن

رشته های هالوژن دارای کپسولی هستند که گاز را در اطراف یک رشته نگه می دارد تا بازده لامپ را افزایش دهد. آنها در طیف گسترده ای از شکل ها و رنگ ها موجود هستند و می توان از آنها با نورگیر استفاده کرد. لامپ های رشته ای هالوژن حداقل استاندارد بهره وری انرژی فدرال را دارند ، اما اکنون گزینه های بسیار کارآمدتری برای تأمین نیازهای روشنایی شما وجود دارد.

لامپ های هالوژنی حتی قابلیت تعمیر هم نیز دارند اما لامپ هایی که در گذشته به صورت جیوه ای بودندبه دلیل گازی که از خود تولید میکرد بسیار خرناک و غیر قابل تعمیر بودند.

CFL

لامپهای کم مصرف فلورسنت (CFL) به سادگی نسخه های فرفری از چراغهای فلورسنت لوله بلندی هستند که ممکن است قبلاً در آشپزخانه یا گاراژ داشته باشید. از آنجا که آنها از برق کمتری نسبت به رشته های سنتی استفاده می کنند ، CFL های معمولی می توانند در کمتر از 9 ماه هزینه خود را پرداخت کنند و سپس هر ماه پس انداز شما را شروع می کنند. یک CFL واجد شرایط ENERGY STAR حدود یک چهارم انرژی مصرف می کند و ده برابر بیشتر از یک لامپ رشته ای سنتی قابل مقایسه که همان مقدار نور را خاموش می کند ، دوام می آورد. یک CFL معمولی می تواند در کمتر از 9 ماه پس انداز انرژی خود را پرداخت کند و هر ماه همچنان در هزینه های شما صرفه جویی کند. CFL تقریباً از یک سوم انرژی رشته ای هالوژن استفاده می کند.

لامپ های CFL در طیف وسیعی از رنگ های روشن ، از جمله تن های گرم (سفید تا زرد) که در زمان معرفی اولیه در دسترس نبودند ، در دسترس هستند. بعضی از آنها در یک پوشش محصور شده اند تا نور را بیشتر پخش کنند و شکل مشابه لامپ هایی را که جایگزین می کنید ، فراهم کنند. اگر به دنبال لامپ قابل تنظیم هستید ، بسته را بررسی کنید تا مطمئن شوید CFL با آن ویژگی خریداری کرده اید.

لامپهای فلورسنت حاوی مقدار کمی جیوه هستند و همیشه باید آنها را در پایان عمر بازیافت کرد.

LED ها

چهار نوع مختلف از لامپ های LED به صورت پشت سر هم قرار گرفته اند.

دیودهای ساطع کننده نور (LED) نوعی روشنایی حالت جامد هستند - نیمه هادی هایی که برق را به نور تبدیل می کنند. اگرچه زمانی به طور عمده با چراغ های راهنما و چراغ راهنمایی شناخته می شد ، اما LED های دارای نور سفید ،کاربردهای روشنایی عمومی یکی از کم مصرف ترین و سریع در حال توسعه فن آوری های امروزی است. LED های واجد شرایط ENERGY STAR فقط 20٪ -25٪ انرژی مصرف می کنند و 15 تا 25 برابر بیشتر از لامپ های رشته ای سنتی که جایگزین می شوند ، دوام می آورند. LED ها 25 تا 30 درصد انرژی مصرف می کنند و 8 تا 25 برابر بیشتر از لامپ های رشته ای هالوژن دوام می آورند.

 

جهت خرید انواع لامپ از فروشگاه توسن الکتریک کلیک کنید.

 

لامپ های LED در حال حاضر در بسیاری از محصولات مانند جایگزینی های رشته ای سنتی 40W ، 60W و 75W ، لامپ های بازتابنده که اغلب در وسایل فرو رفته استفاده می شوند ، و چراغ های کوچک مسیر ، چراغ های میز ، روشنایی زیر کابینت آشپزخانه و چراغ های فضای باز در دسترس هستند. آنها در رنگ های متنوعی ارائه می شوند و برخی از آنها دارای نور هستند و ویژگی های مناسبی مانند حسگرهای نور روز و حرکت را ارائه می دهند. LED ها به دلیل دوام و عملکرد در محیط های سرد ، در داخل و خارج به خوبی کار می کنند. به دنبال محصولات LED مانند چراغ های مسیر ، چراغ های استپ ، و چراغ های ایوان برای استفاده در فضای باز باشید. همچنین می توانید روشنایی فضای باز با انرژی خورشیدی را پیدا کنید.

گرچه LED ها گران ترند اما هنوز هم در هزینه ها صرفه جویی می کنند زیرا ماندگاری بالایی دارند و مصرف انرژی بسیار کمی دارند. انتظار می رود همانند سایر محصولات الکترونیکی ، با ورود محصولات بیشتر به بازار ، قیمت ها کاهش یابد.

منبع : www.energy.gov

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.